Problematická pleť, s čím vším se můžeme potýkat

Problematická pleť, s čím vším se můžeme potýkat

Nikdo z nás nemá perfektní pleť. Každý z nás se potýká s různými problémy, například pigmentové skvrny, akné nebo v pozdějším věku vrásky. Jak se s těmito problémy vyrovnat a jak se částečně našich problémů zbavit, to je velice těžká otázka.

Jak na pigmentové skvrny?

Nejčastější příčina pigmentových skvrn na tváři je nadměrné slunění. Tato estetická vada lze odstranit, ale odborníci stejně jako prevenci doporučují chránit se před slunečním zářením potřebným UV faktorem a ne jen pár měsíců v roce, když vysvitne sluníčko, ale každý den po 365 dnů v roce.

Kromě UV záření má na vzniku pigmentových skvrn svůj podíl genetická dispozice a hormonální dysbalance. To je důvod, proč se nejčastěji první příznaky objevují v těhotenství nebo na začátku užívání hormonální antikoncepce. Na místech, které jsou neustále odkryté, jako hřbety rukou, obličej nebo dekolt se po čtyřicítce objevují stařecké skvrny.

Jak na akné?

Akné je onemocnění kůže, které nás nejčastěji zastihne v období puberty. To neznamená, že dospělosti nás tento problém také nemůže potrápit. Akné vzniká, když dojde k zánětu vývodu mazových žláz.

Mýtů, které doprovází výskyt akné je nespočet. Akné nemá nic společného se složením stravy, to bylo tvrzení minulosti, ale v dnešní době naopak dietologové i kožní lékaři zjišťují, že spojitost mezi jídlem a akné existuje. U lidí, kteří jedli více sladkostí, tuků a těžkých jídel se mnohem častěji vyskytlo akné. Dalším mýtem je například to, že make-up akné zhoršuje.

Pravdou je, že nesprávně zvolený přípravek může pokožku dráždit a ucpávat póry, ale naopak správně zvolený přípravek může vše zlepšit. Vhodné je používat přípravky, které jsou založeny na bázi minerálních surovin, takové přípravky absorbují mastnotu a olejové složky, které by jinak vedly k ucpávání pórů.

Prevence proti tvorbě vrásek

Současné ženy mají dnes úplně jiné možnosti. Existuje spousta přípravků, jako jsou denní, noční krémy. Krémy proti vráskám nebo také na mastnou či suchou pleť. Nejlepší prevencí proti vráskám je nemračit se, nesmát se naplno a nešklebit se. Hlídejte si pořád svou průměrnou váhu, ztráta objemu může způsobovat, že pleť vypadá povadle a dochází tak k ochabování kontur obličeje.

Lidé poté začínají vypadat pesimisticky, smutně nebo unaveně, i když to nemusí být úplně pravda. Proces stárnutí můžeme v první řadě zpomalit zdravým životním stylem. Důležitá je dostatečná hydratace organismu. Pokud málo pijeme, zatěžujeme tím naše ledviny, tělo se poté hůř zbavuje toxinů a dochází k dehydrataci organismu. Dalším důležitým krokem by mělo být skoncováním s kouřením cigaret a a vyhýbat se zakouřeným prostorům.

Vyhýbat se slunečnímu záření nebo používat krém s dostatečným UV faktorem . Jeden z nejdůležitějších kroků, jak zabránit stárnutí pleti je pleť důkladně čistit, odstraňovat zbytky make-upu a nečistot. Takováto pravidelná péče o pleť by se měla skládat ze tří kroků – čištění, péče a sluneční ochrana.

Léčba poněkud odlišným způsobem

Léčba poněkud odlišným způsobem

Nejkurióznější místo pro léčení drogové závislosti

Když se oprostíme od klasických léčeben pro závislé, existují i jiná místa, kde vás zbaví vaší závislosti. Jedním z takových míst je thajský chrám, klášter Wat Tham Krabok. Toto místo je jedním z nekrurióznějších míst na světě a zároveň klinikou pro drogově závislé.

Pacienti, kteří se zde lečí za pomoci odvaru z bylin a tvrdou prací skládají slib Sajja, při porušení tohoto slibu údajně nastává smrt.

První pohled na chrám je velice depresivní, připomíná to bezútěšnou scénu z filmu Tenkrát na západě. Léčba stojí kolem 6000 THB. Úspěšnost je relativně extrémně vysoká 70-80%. Pro léčbu je zde podstatné dva kroky vytáhnout jedy z těla a následně vytáhnout duši z temnoty, což znamená detoxikaci těla i duše. První týden začíná prohlídkou a pak následuje nepříjemný proces zvracení po již zmíněném bylinkovém čaji. Místo peněz zde máte kupóny, platí pouze v areálu, dostanete třikrát denně najíst a váš volný čas je zhruba dvě hodiny večer. Klášter je také populárním místem i mezi turisty, můžete se podívat i dovnitř, ale prohlídka je asi jen pro silné žaludky.

Máte problém s početím potomka?

Máte problém otěhotnět a zároveň v peněžence pár set tisíc? Máme pro vás ostrov, který je nejplodnějším místem na světě. Ostrov se nachází v blízkosti Mexica a jmenuje se Cozumel. Ostrov býval největším mexickým obydleným ostrovem a centrem kultu bohyně Ixchel. Ixchel je mayská bohyně léčitelství a porodů. Jakožto bohyně-matka Ixchel pomáhá s plodností a porody. Je mocná léčitelka, která si pamatuje počátky existence lidského života na této planetě a dokáže vás spojit s vašimi původními kořeny duchovního léčitele. Mayské ženy, které mají problémy s otěhotněním navštěvují tento zázračný ostrov a prý síla funguje.

 Léčba lupénky v odpadních lázních

Modrá laguna, tak se jmenuje nejslavnější geotermální koupaliště naší planety. Voda je mléčně modrá a má úžasné účinky na zdraví a tyto zázračné lázně se nachází na Islandu. Nelekejte se však místní elektrárny, při blahodárné koupeli se vlastně máčíte v odpadních vodách této elektrárny. Voda sem doputovala z hloubky dvou tisíc metrů a předtím, než skončila v tomto bazénu, prošla geotermální elektrárnou, kde posloužila jako zdroj energie a tam ji ochladí na příjemných sedmatřicet stupňů. Z mléčné vody stoupá při koupeli pára a břeh je pokryt bílým bahnem, které má blahodárné účinky na léčbu lupénky. Můžete být ale naprosto v klidu, voda je absolutně čistá.

Jak poznat, zda je cestovní kancelář pojištěná?

Jak poznat, zda je cestovní kancelář pojištěná?

Když je cestovní kancelář pojištěna, chrání klienty před následkem úpadku. Všechny cestovní kanceláře mají povinnost ze zákona uzavřít pojištění pro případ úpadku. Jestli však není cestovní kancelář pojištěna nebo neplatí řádně své pojištění, nesmí ji majitel provozovat. Certifikát, který dokazuje to, že je kancelář řádně zabezpečena je dostupný na vyžádání zájemci. Doklady o pojištění musí klient obdržet spolu se smlouvou o zájezdu. Pojištění se uzavírá samostatně na každý rok působení společnosti a blížící se konec platnosti nemusí být závadou. Existují i cestovní kanceláře, které tyto certifikáty vystavují na webové stránky, i když to není uvedeno v zákoně.

Jak pojištění funguje

Může nastat situace, kdy cestovní kancelář nebude schopna dodržet závazky, které má vůči svým klientům a nedokončí sjednaný zájezd. Díky sjednanému pojištění se však nemusí zákazník bát, vzniká mu právo na plnění. Dalším případem je, že jste již na dovolené v zahraničí, v tomto okamžiku se postará pojišťovna o to, aby zákazníci byli zabezpečeni a dopravili se v pořádku domů.

Možností, jak si ověřit platnost pojištění kanceláře je nespočet. Některé jej publikují na svém webu nebo je můžete najít přímo v provozovně. Doporučuji Vám ověřit si jeho platnost na webových stránkách pojišťovny (ack.travel). Pokud zde není Vámi zvolená cestovní kancelář uvedena, uvažovala bych o změně cestovní kanceláře)
Při koupi zájezdu musíme rozlišovat rozdíl mezi cestovní kanceláří a cestovní agenturou. Cestovní kanceláře zájezdy pořádají a mají tak povinnost se pojistit proti úpadku, proto se raději informujte, od koho zájezd zakupujete a kdo bude pořadatelem zájezdu. Další možností jak objednat dovolenou je cestovní agentura. Cestovní agentury zájezdy jen zprostředkovávají, s určitostí by neměly být pořadatelem zájezdu. Agentury tedy nemusí být pojištěny proti úpadku, mají povinnost informovat zákazníka, která cestovní kancelář zájezd pořádá a také by měli vědět, zda je kancelář pojištěna proti úpadku.

Jestli, že jste nerozhodní při výběru CK obraťte se na CA. V jejich zájmu není protěžovat jednu cestovní kancelář, doporučí Vám objektivně, podle Vašich potřeb a jejich zkušeností tu pravou dovolenou. V cestovní kanceláři se Vám může stát, že se Vám budou za každou cenu snažit prodat právě ten jejich zájezd, i když nebude úplně vhodný a přizpůsoben Vašim požadavkům.
Zájezd je jediná věc, na kterou se stahuje pojištění proti úpadku. Ostatní služby nesplňující definici zájezdu pojištěny nejsou. Zájezd se může definovat jako kombinace dvou a více služeb, trvajících více než 24 hodin. Zájedy také nesmí zprostředkovávat a prodávat nikdo jiný než cestovní kancelář.
Pozor na záměnu mezi pojištěním cestovní kanceláře a cestovním pojištěním. Jsou to dvě odlišně věci. Neznamená, že když je pojištěna cestovní kancelář, jste pojištěni i vy. Je mnoho kanceláří, která Vám nabídnou cestovní pojištění spolu se zakoupeným zájezdem, pokud ne, je na Vás si zařídit své vlastní. Bez pojištění bych nevyjížděla ani do Vídně, náklady spojené s akutním ošetřením v nemocnici Vám za těch pár korun nestojí.