Problematická pleť, s čím vším se můžeme potýkat

Problematická pleť, s čím vším se můžeme potýkat

Nikdo z nás nemá perfektní pleť. Každý z nás se potýká s různými problémy, například pigmentové skvrny, akné nebo v pozdějším věku vrásky. Jak se s těmito problémy vyrovnat a jak se částečně našich problémů zbavit, to je velice těžká otázka.

Jak na pigmentové skvrny?

Nejčastější příčina pigmentových skvrn na tváři je nadměrné slunění. Tato estetická vada lze odstranit, ale odborníci stejně jako prevenci doporučují chránit se před slunečním zářením potřebným UV faktorem a ne jen pár měsíců v roce, když vysvitne sluníčko, ale každý den po 365 dnů v roce.

Kromě UV záření má na vzniku pigmentových skvrn svůj podíl genetická dispozice a hormonální dysbalance. To je důvod, proč se nejčastěji první příznaky objevují v těhotenství nebo na začátku užívání hormonální antikoncepce. Na místech, které jsou neustále odkryté, jako hřbety rukou, obličej nebo dekolt se po čtyřicítce objevují stařecké skvrny.

Jak na akné?

Akné je onemocnění kůže, které nás nejčastěji zastihne v období puberty. To neznamená, že dospělosti nás tento problém také nemůže potrápit. Akné vzniká, když dojde k zánětu vývodu mazových žláz.

Mýtů, které doprovází výskyt akné je nespočet. Akné nemá nic společného se složením stravy, to bylo tvrzení minulosti, ale v dnešní době naopak dietologové i kožní lékaři zjišťují, že spojitost mezi jídlem a akné existuje. U lidí, kteří jedli více sladkostí, tuků a těžkých jídel se mnohem častěji vyskytlo akné. Dalším mýtem je například to, že make-up akné zhoršuje.

Pravdou je, že nesprávně zvolený přípravek může pokožku dráždit a ucpávat póry, ale naopak správně zvolený přípravek může vše zlepšit. Vhodné je používat přípravky, které jsou založeny na bázi minerálních surovin, takové přípravky absorbují mastnotu a olejové složky, které by jinak vedly k ucpávání pórů.

Prevence proti tvorbě vrásek

Současné ženy mají dnes úplně jiné možnosti. Existuje spousta přípravků, jako jsou denní, noční krémy. Krémy proti vráskám nebo také na mastnou či suchou pleť. Nejlepší prevencí proti vráskám je nemračit se, nesmát se naplno a nešklebit se. Hlídejte si pořád svou průměrnou váhu, ztráta objemu může způsobovat, že pleť vypadá povadle a dochází tak k ochabování kontur obličeje.

Lidé poté začínají vypadat pesimisticky, smutně nebo unaveně, i když to nemusí být úplně pravda. Proces stárnutí můžeme v první řadě zpomalit zdravým životním stylem. Důležitá je dostatečná hydratace organismu. Pokud málo pijeme, zatěžujeme tím naše ledviny, tělo se poté hůř zbavuje toxinů a dochází k dehydrataci organismu. Dalším důležitým krokem by mělo být skoncováním s kouřením cigaret a a vyhýbat se zakouřeným prostorům.

Vyhýbat se slunečnímu záření nebo používat krém s dostatečným UV faktorem . Jeden z nejdůležitějších kroků, jak zabránit stárnutí pleti je pleť důkladně čistit, odstraňovat zbytky make-upu a nečistot. Takováto pravidelná péče o pleť by se měla skládat ze tří kroků – čištění, péče a sluneční ochrana.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.