Vyznáte se v cenách zájezdů?

Vyznáte se v cenách zájezdů?

Hodnotíte zájezd pouze podle ceny, ne vždy je to ten správný krok. Nejnižší cena nemusí být totiž vždy ta nejvýhodnější. Jak se vyznat v cenové politice a jak odlišit různé typy cen může být oříšek.

Optická cena

Taky se vám stalo, že stojíte v obchodě u stojanu s oblečením, na kterém je velkým písmem uvedeno, cena od …. Kč. Máte pocit, že je to výhodná nabídka, ale pak vezmete první kousek oblečení ze stojanu a na něj je cenovka až o půlku vyšší. To stejné dělají zprostředkovatelé zájezdů.  Částka, která je uvedena je ta nejnižší možná, očesaná o položky, které stejně při pořízení zájezdu musíte zaplatit. Tato cena je většinou za ten nejméně atraktivní termín, na nejmenší počet nocí a pouze se snídaní.

Je důležité zabrousit do detailů a pročíst si veškeré aspekty zájezdu. Služby, které jsou v ní obsaženy, jídlo, pitá voda, lehátka, wi-fi či klimatizace. Může se stát, že uvedená cena nebude zahrnovat ani jednu položku a za vše budete musíte dopláce a pak zjistíte, že se zájezd na první pohled jeví jako nejlevnější varianta, ale ve skutečnosti tomu tak opravdu není.

Konečná cena

Tento termín upravuje zákon o cenách. Tato cena musí obsahovat veškeré poplatky spojené se zájezdem (daně, cla), nemůže se vám tedy stát, že po vás bude CK požadovat letištní poplatky. Může však nastat situace, kdy je v katalogu uvedena cena zájezdu a jelikož se jedná o předprodej, některé ceny a poplatky nemusí být ještě známy. Cestovní kancelář je však povinna na takovou skutečnost upozornit.

Sjednaná cena

Je cena, kterou za zájezd platíte podle smlouvy. Položka, která není v této ceně uvedena je cestovní pojištění, to CK pouze zprostředkovala na vaši žádost. Tedy pokud dojde ke stornu zájezdů, cestovní pojištění a cenu za víza vám nikdo neproplatí.

Sleva

Obrovské lákadlo, které osloví až 80% spotřebitelů, aniž by si to přiznali. Proto i cestovní kanceláře tento pojem často a velice rádi využívají.

First minute, je označení pro slevu za včasný nákup. Dalším lákadlem je sleva na děti, popřípadě dítě zdarma. V tomto případě buďte na pozoru, může v tom být nějaký háček. Jestli jste stálým klientem může se vám poštěstit, že obdržíte věrnostní slevu, která většinou platí jen pro jednu osobu. Pokud chcete vzít na dovolenou své prarodiče, určitě uvítáte slevu seniorskou, která bývá vypsána pouze na vybrané termíny, v méně atraktivní čas. Můžete obdržet i slevu množstevní či pro novomanžele.
Nejrozšířenější slevou pro cestovatele je sleva Last Minute “na poslední chvíli”. Tento pojem je označení zájezdu, jehož počátek je blízko. Důvodem této slevy může být, ze cestovní kancelář během roku nebyla schopna tento zájezd vyprodat a stále má volné kapacity a snaží se tímto krokem minimalizovat ztráty. Nevýhodou je velice omezená nabídka těchto zájezdů, nevhodné pro rodiny s dětmi a často cestovní kanceláře požadují úhradu v hotovosti, jelikož by převod z účtu trval příliš dlouho.

Chcete utratit svůj celoroční plat za dovolenou?

Chcete utratit svůj celoroční plat za dovolenou?

Chcete se odměnit za dobře odvedenou práci a nevíte jak? Představte si dovolenou, která stojí stejně, jako Váš celoroční plat. Tato dovolená se jmenuje Perla Indického oceánu, ve východní Africe je pomyslný trojúhelník: Seychely (decentně snobská atmosféra), Mauritius (soukromí) a Réunion. Tyto tři místa jsou splněným snem.

Tyto tři místa patří mezi nejexluzivnější destinace naší planety. Pojďme si představit tři místa, tři splněné sny, které si může dovolit spatřit jen malá část naší populace.

Máte se za snoby?

Máte rádi luxus a dokážete jej ocenit? Seychely jsou pro Vás perfektním místem kde utečete před běžným hektickým životem. Je to jedno z nejúchvatnější míst světa, což také odpovídá ceně. Týden, na který nikdy nezapomenete Vás bude stát v tomto exotickém ráji kolem 150 tisíc korun. Není to tedy dovolená pro normálního smrtelníka. Seychelská vláda také kvůli zachování okolní přírody omezila počet turistů, kteří mohou ročně do země přicestovat.

Okouzlující prostředí ostrovů vyvolá v člověku představu opravdového ráje na zemi. Seychelské souostroví čítá na 41 ostrůvků, což je spousta míst, které stojí za to navštívit.

Říká se, že první námořníci, kteří na ostrově přistáli nevěřili svým očím. Mysleli si, že objevili rajskou zahradu, do které byl vyhnán Adam s Evou. Symbolem Seychel je coco de mer, kokosový ořech ve tvaru dámského klína s váhou 30 kg. Palem na kterých roste tento obří ořech je jen kolem 7000 kusů a je přesně evidován. Semena palmy není možné získat, ořechy jsou vybaveny registrační známkou a cena je opravdu vysoká, kolem 250 eur. Když nemáte doklad o řádné koupi,  nedostanete se přes letištní kontrolu.

Máte rádi, když se o vás někdo stará?

Dovolená v ráji a ještě s osobním komorníkem. Zájem o tuto destinaci je obrovský a cena pořádně vysoká. Luxus nespočívá jenom v perfektním prostředí, ale také ve službách a soukromí. Mauritius láká například nejstarší botanickou zahradou na jižní polokouli nebo krokodýlí farmou, ve které chovají  i želvy, leguány a chameleony. Co je zvláštní nabídnou vám k obědu dokonce krokodýlí menu. Jedním z nejkrásnějších míst na Mauritiu je CHAMAREL. Krajina je zde tvořena vulkanickou vyvřelinou a její zbarvení tvoří 7 barev, od červené přes modrou a zelenou až ke žluté. Naleznete zde také překrásné vodopády padající do hluboké propasti. Za návštěvu také stojí ptačí park CASELA, je zde umístěno přes 140 druhů ptáků, včetně mauritijského růžového holuba. Pozor při přecházení ulice, na Mauritiu se jezdí vlevo.

Neuvěřitelná romantika

Nejromantičtějším místem na zemi je ostrov Réunion, kterému se přezdívá Havaj. Setkávají se zde dva odlišné světy, francouzská elegance a africká živelnost. Můžete zde obdivovat unikátní flóru, kterou ovlivňuje zejména vysoké pásmo lesa. Poznávat palmy a kochat se krásou divokých orchidejí. Tyto květy místní milují, jsou jimi zaplaveny všechny domy i městské parky. Obyvatelé ostrova jsou převážně francouzského původu. Největší atrakcí je vulkán v centrální části.Pokud budete mít trochu štěstí, můžete pozorovat regulérní sopečnou erupci a procházet se po železných lávových polích.