Chcete utratit svůj celoroční plat za dovolenou?

Chcete utratit svůj celoroční plat za dovolenou?

Chcete se odměnit za dobře odvedenou práci a nevíte jak? Představte si dovolenou, která stojí stejně, jako Váš celoroční plat. Tato dovolená se jmenuje Perla Indického oceánu, ve východní Africe je pomyslný trojúhelník: Seychely (decentně snobská atmosféra), Mauritius (soukromí) a Réunion. Tyto tři místa jsou splněným snem.

Tyto tři místa patří mezi nejexluzivnější destinace naší planety. Pojďme si představit tři místa, tři splněné sny, které si může dovolit spatřit jen malá část naší populace.

Máte se za snoby?

Máte rádi luxus a dokážete jej ocenit? Seychely jsou pro Vás perfektním místem kde utečete před běžným hektickým životem. Je to jedno z nejúchvatnější míst světa, což také odpovídá ceně. Týden, na který nikdy nezapomenete Vás bude stát v tomto exotickém ráji kolem 150 tisíc korun. Není to tedy dovolená pro normálního smrtelníka. Seychelská vláda také kvůli zachování okolní přírody omezila počet turistů, kteří mohou ročně do země přicestovat.

Okouzlující prostředí ostrovů vyvolá v člověku představu opravdového ráje na zemi. Seychelské souostroví čítá na 41 ostrůvků, což je spousta míst, které stojí za to navštívit.

Říká se, že první námořníci, kteří na ostrově přistáli nevěřili svým očím. Mysleli si, že objevili rajskou zahradu, do které byl vyhnán Adam s Evou. Symbolem Seychel je coco de mer, kokosový ořech ve tvaru dámského klína s váhou 30 kg. Palem na kterých roste tento obří ořech je jen kolem 7000 kusů a je přesně evidován. Semena palmy není možné získat, ořechy jsou vybaveny registrační známkou a cena je opravdu vysoká, kolem 250 eur. Když nemáte doklad o řádné koupi,  nedostanete se přes letištní kontrolu.

Máte rádi, když se o vás někdo stará?

Dovolená v ráji a ještě s osobním komorníkem. Zájem o tuto destinaci je obrovský a cena pořádně vysoká. Luxus nespočívá jenom v perfektním prostředí, ale také ve službách a soukromí. Mauritius láká například nejstarší botanickou zahradou na jižní polokouli nebo krokodýlí farmou, ve které chovají  i želvy, leguány a chameleony. Co je zvláštní nabídnou vám k obědu dokonce krokodýlí menu. Jedním z nejkrásnějších míst na Mauritiu je CHAMAREL. Krajina je zde tvořena vulkanickou vyvřelinou a její zbarvení tvoří 7 barev, od červené přes modrou a zelenou až ke žluté. Naleznete zde také překrásné vodopády padající do hluboké propasti. Za návštěvu také stojí ptačí park CASELA, je zde umístěno přes 140 druhů ptáků, včetně mauritijského růžového holuba. Pozor při přecházení ulice, na Mauritiu se jezdí vlevo.

Neuvěřitelná romantika

Nejromantičtějším místem na zemi je ostrov Réunion, kterému se přezdívá Havaj. Setkávají se zde dva odlišné světy, francouzská elegance a africká živelnost. Můžete zde obdivovat unikátní flóru, kterou ovlivňuje zejména vysoké pásmo lesa. Poznávat palmy a kochat se krásou divokých orchidejí. Tyto květy místní milují, jsou jimi zaplaveny všechny domy i městské parky. Obyvatelé ostrova jsou převážně francouzského původu. Největší atrakcí je vulkán v centrální části.Pokud budete mít trochu štěstí, můžete pozorovat regulérní sopečnou erupci a procházet se po železných lávových polích.